Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Női kézilabda Eb: Vereséget szenvedett Románia Magyarországtól a középdöntő utolsó előtti fordulójában

Koppenhága – 26-24 (13-14) arányú vereséget szenvedett csütörtökön Románia a középdöntő utolsó előtti fordulójában Magyarországtól, a Dániában zajló női kézilabda Európa-bajnokságon.

Románia két teljesen különböző félidőt játszott, míg az elsőben remek játékkal rukkolt elő, a másodikban egymást érték a hibák. E vereség következtében Románia a keddi mérkőzés eredményétől függetlenül az utolsó helyen végez a második főcsoportban.

A meccset a magyar lányok kezdték jobban 2-0-ra, 3-1-re, majd 3-3 és 4-4 után 8-5-re és 9-6-ra vezettek. 12-10-es magyar vezetésnél a román csapat egy 4-0-s részszakaszt produkált, és 12-14-gyel ment, a szünetre 13-14 lett.

A második félidő elején mindkét csapat sokat hibázott, de Románia többet, és Magyarország 18-17-nél visszavette a vezetést. Románia 20-on, 21-en és 22-n is egyenlített, de a magyarok hoztak egy 3-0-át és ezzel eldöntötték a mérkőzést, amely 26-24-gyel zárult.

Románia góljait Lorena Ostase 8 gól, Cristina Neagu 5, László Krisztina 3, Eliza Buceschi 3, Sonia Seraficeanu 2, Nicoleta Dincă 1, Laura Popa 1, Ana Maria Iuganu 1 szerezték. A szoros eredményben része volt az időnként egészen parádésan védő Denisa Dedunak (38%) is.

A magyar csapatból Schatzl Nadine 7 gól, Lakatos Rita 5, Szőlősi-Zácsik Szandra 4, Klujber Katrin 3, Kovacsics Anikó 2, Helembai Fanny 2, Lukács Viktória 2, Háfra Noémi 1 volt eredményes.

A mérkőzést a montenegrói Jelena Mitrovic és Andjelina Kazanegra vezette.

Románia eddig csak egy győzelmet aratott az Eb-n, Lengyelország ellen, a csoportkörben.

A nap másik mérkőzésén a világbajnok Hollandia 28-27-re (14-15) győzte le Németországot.

Az utolsó forduló előtt az ideiglenes táblázatot Norvégia vezeti 8 ponttal, a 6 pontos Horvátország, a 4-4 pontos Hollandia és Németország, a 2 pontos Magyarország és a pontnélküli Románia előtt.

Dánia – Oroszország

Az utolsó forduló előtt a tabellát a két veretlen csapat, Oroszország és Franciaország vezeti 7-7 ponttal, a 6 pontos Dánia, a 2 pontos Montenegró és az 1-1 pontos Svédország és Spanyolország előtt.

A két főcsoport első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik helyezettek az ötödik helyért mérkőznek meg.