A fellépő zenekarok visszajelzése alapján az egyik legfőbb sajátossága a fesztiválnak az a kapcsolat, ami kialakul a fellépő és a közönség között. A csűrszínpad – kialakítása miatt – lehetőséget teremt arra, hogy a művész és hallgatósága érezze és reagáljon egymás enerigáira.
Ezt a kapcsolatot talán a vasárnap esti zárókoncertet követő örömzenélés bizonyította a legjobban. A sokszoros díjnyertes szerb trombitás Bojan Krstic és nyolctagú rézfúvós zenekara koncertjüket követően, a visszatapsra reagálva a közönség körében folytatta a muzsikálást, ezzel egy életreszóló élményt szerezve minden résztvevőnek.
A négy nap során egymástól látszólag távoli világok találkoztak, és kapcsolódtak össze, így nézte szájtátva a Duna Művészegyüttes táncelőadását a kolumbiai DJ, csodálta a kalotaszegi táncházat az indai zenekar, vagy tanulta a mérai tánclépéseket a prágai banda szaxofonosa.
Az esemény négy napja alatt több mint száz fesztiválozó, kalotaszegi muzsikus, fellépő, táncos és szervező közös alkotásaként készült el a diófa árnyékában két sál az idei közösségi szövés során. Az első sálat a szervezők azok között fogják kisorsolni, akik hétfő estig blind ticket-et vásárolnak a jövő évi fesztiválra.
2025-ben július 31. és augusztus 3. között a Méra Világzenei Csűrfesztivál jubileumi 10. kiadását mutatja be, a kerek évforduló miatt pedig számos újdonságra és meglepetésre is számíthatunk!
A fesztivál megvalósulásában fő intézményi támogatónk volt a Nemzeti Kulturális Alap, a MOL Új-Európa Alapítvány, a Magyar Turisztikai Ügynökség, a Halmos Béla Program, a Bethlen Gábor Alap, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Csoóri Sándor Alap, a Communitas Alapítvány, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa. Köszönjük nekik és minden szponzorunknak, partnerünknek és támogatónknak, akiknek teljes listája itt tekinthető meg.
Találkozzunk jövőre is Mérában!
Facebook kommentek